Ясни са номинациите за "Златна пеперуда 2018" (Altin Kelebek 2018)

сряда, октомври 17, 2018
На 9 декември (неделя) тази година ще се проведе четиридесет и петата церемония по награждаване на най-престижните телевизионни и музикални награди в южната ни съседка Турция "Златна пеперуда" (Altin Kebelek). Наскоро станаха известни номинираните за призовете в отделните категории. Тази година, за разлика от предходни, във всяка класация има двойно повече номинирани. Налице са и цели четири напълно нови категории. Всичко научавате сега! 

Най-добър сериал за 2018 г.:
  • "Опасни улици" (Arka Sokaklar) на KanalD
  • "Двор" (Avlu) на StarTV
  • "Нашата история" (Bizim Hikaye) на FOX
  • "Пропаст" (Cukur) на ShowTV
  • "Възкресението на Ертуурул" (Dirilis Ertugrul) на TRT1 (спечелил в същата категория през 2016-а)
  • "Жена" (Kadin) на FOX
  • "Разказвай, Черно море" (Sen Anlat Karadeniz) на ATV
  • "Обещание" (Soz) на StarTV
  • "Черно-бяла любов" (Siyah Beyaz Ask) на KanalD
  • "Малки убийства" (Ufak Tefek Cinayetler) на StarTV
Най-добра актриса от сериал за 2018 г.:
  • Аслъ Енвер от "Истанбулска невеста" (Istanbullu Gelin) (спечелила в същата категория през 2017-а)
  • Аслъхан Гюрбюз от "Малки убийства" (Ufak Tefek Cinayetler)
  • Айбуке Пусат от "Обещание" (Soz) 
  • Бергюзар Корел от "Ти си моята родина" (Vatanim Sensin)
  • Бирдже Акалай от "Черно-бяла любов" (Siyah Beyaz Ask)
  • Демет Евгар от "Двор" (Avlu)
  • Дилян Чичек Дениз от "Пропаст" (Cukur)
  • Ирем Хелваджъоулу от "Разказвай, Черно море" (Sen Anlat Karadeniz)
  • Йозге Йозпиринчджи от "Жена" (Kadin)
  • Серенай Саръкая от "Фи" (Fi)
Най-добър актьор от сериал за 2018 г.:
  • Арас Булут Ийнемли от "Пропаст" (Cukur)
  • Бурак Дениз от "Нашата история" (Bizim Hikaye)
  • Енгин Алтан Дюзятан от "Възкресението на Ертуурул" (Dirilis Ertugrul)
  • Еркан Колчак Кьостендил от "Пропаст" (Cukur)
  • Халит Ергенч от "Ти си моята родина" (Vatanim Sensin)
  • Халюк Билгинер от "Самоличност" (Sahsiyet)
  • Ибрахим Челиккол от "Черно-бяла любов" (Siyah Beyaz Ask)
  • Мерт Фърат от "Малки убийства" (Ufak Tefek Cinayetler)
  • Улаш Туна Астепе от "Разказвай, Черно море" (Sen Anlat Karadeniz)
  • Толга Саръташ от "Обещание" (Soz) (спечелил в същата категория през 2017-а)
Най-добра екранна двойка от сериал за 2018 г.:
  • Алина Боз и Алп Навруз от "Не пускай ръката ми" (Elimi Birakma)
  • Аслъ Енвер и Йозджан Дениз от "Истанбулска невеста" (Istanbullu Gelin)
  • Бергюзар Корел и Халит Ергенч от "Ти си моята родина" (Vatanim Sensin)
  • Бирдже Акалай и Ибрахим Челиккол от "Черно-бяла любов" (Siyah Beyaz Ask)
  • Демет Йоздемир и Джан Яман от "Ранобудна птица" (Erkenci Kus)
  • Дилян Чичек Дениз и Арас Булут Ийнемли от "Пропаст" (Cukur)
  • Гьокче Бахадър и Мерт Фърат от "Малки убийства" (Ufak Tefek Cinayetler)
  • Хазал Кая и Бурак Дениз от "Нашата история" (Bizim Hikaye)
  • Ирем Хелваджъоулу и Улаш Туна Астепе от "Разказвай, Черно море" (Sen Anlat Karadeniz)
  • Серенай Саръкая и Озан Гювен от "Фи" (Fi)
Най-добър интернет-сериал за 2018 г. (НОВА КАТЕГОРИЯ):
  • "Дъно" (Dip) на PuhuTV
  • "Пощата на Дудуллу" (Dudullu Postasi) на BluTV
  • "Фи" (Fi) на PuhuTV
  • "Видимият човек" (Gorunen Adam) на YouTube
  • "Невинен" (Masum) на BluTV
  • "Осиновен" (Sahipli) на BluTV
  • "01: Едно време в Адана" (Sifir-Bir: Bir Zamanlar Adana'da) на BluTV
  • "Самоличност" (Sahsiyet) на PuhuTV
  • "Безжизнените" (Yasamayanlar) на BluTV
  • "Седем лица" (7 Yuz) на BluTV
Най-добро дете-актьор за 2018 г.:
  • Али Семил Сефи от "Жена" (Kadin)
  • Алп Акар от "Нашата история" (Bizim Hikaye)
  • Алп Ерен Кхамис от "Да не разберат децата" (Cocuklar Duymasin)
  • Берен Гьокйълдъз от "Нашата история" (Bizim Hikaye) (спечелила в същата категория през 2016-а и 2017-а)
  • Демир Биринджи от "Разказвай, Черно море" (Sen Anlat Karadeniz)
  • Доанчай Саръкая от "Пропаст" (Cukur)
  • Ебрар Демирбилек от "Любовта на ангелите" (Meleklerin Aski)
  • Кюбра Сюзгюн от "Жена" (Kadin)
  • Яман Тюмен от "Възкресението на Ертуурул" (Dirilis Ertugrul)
  • Зейнеп Селимоулу от "Нашата история" (Bizim Hikaye)
Най-добра романтична комедия за 2018 г. (НОВА КАТЕГОРИЯ):
  • "4N1K: Първа любов" (4N1K Ilk Ask) на FOX
  • "Светулка" (Atesbocegi) на StarTV
  • "Дай Боже всекиму" (Darisi Basimiza) на ShowTV
  • "Пълнолуние" (Dolunay) на StarTV
  • "Ранобудна птица" (Erkenci Kus) на StarTV
  • "Любовта на ангелите" (Meleklerin Aski) на ShowTV
  • "Подай ръка, любов" (Ver Elini Ask) на KanalD
Най-добра актриса от романтична комедия за 2018 г. (НОВА КАТЕГОРИЯ):
  • Аджеля Топалоулу от "Дай Боже всекиму" (Darisi Basimiza)
  • Асуман Дабак от "Подай ръка, любов" (Ver Elini Ask)
  • Джерен Ташчъ от "Ранобудна птица" (Erkenci Kus)
  • Демет Йоздемир от "Ранобудна птица" (Erkenci Kus)
  • Еслем Акар от "4N1K: Първа любов" (4N1K Ilk Ask)
  • Гьозде Мутлуер от "4N1K: Първа любов" (4N1K Ilk Ask)
  • Нергис Кумбасар от "Дай Боже всекиму" (Darisi Basimiza)
  • Оя Башар от "Любовта на ангелите" (Meleklerin Aski)
  • Йозге Гюрел от "Пълнолуние" (Dolunay)
  • Севда Ергинджи от "Подай ръка, любов" (Ver Elini Ask)
Най-добър актьор от романтична комедия за 2018 г. (НОВА КАТЕГОРИЯ):
  • Али Ил от "Подай ръка, любов" (Ver Elini Ask)
  • Али Яаджъ от "Ранобудна птица" (Erkenci Kus)
  • Анъл Челик от "Ранобудна птица" (Erkenci Kus)
  • Атакан Хошгьорен от "4N1K: Първа любов" (4N1K Ilk Ask)
  • Беркай Хардал от "Любовта на ангелите" (Meleklerin Aski)
  • Бурак Йорук от "4N1K: Първа любов" (4N1K Ilk Ask)
  • Джан Яман от "Ранобудна птица" (Erkenci Kus)
  • Сечкин Йоздемир от "Светулка" (Atesbocegi)
  • Сина Йозер от "4N1K: Първа любов" (4N1K Ilk Ask)
Най-добър комедиен сериал за 2018 г.:
  • "Да не разберат децата" (Cocuklar Duymasin) на KanalD
  • "Егейска хамсия" (Ege'nin Hamsisi) на TRT1
  • "Смях, смях" (Guldur Guldur Show) на ShowTV (спечелил в същата категория през 2017-а)
  • "Хайлайф" (Jet Sosyete) на StarTV/TV8
  • "Ставай да вървим" (Kalk Gidelim) на TRT1
  • "Огромни лъжи" (Koca Koca Yalanlar) на KanalD
  • "Шевкат Йеримдар" (Sevkat Yerimdar) на FOX
  • "TOLGSHOW" на FOX
  • "Новата булка" (Yeni Gelin) на ShowTV
Най-добър комедиен актьор за 2018 г.:
  • Али Сунал от "Смях, смях" (Guldur Guldur Show)
  • Алпер Кул от "Смях, смях" (Guldur Guldur Show)
  • Барту Кючюкчаалаян от "Хайлайф" (Jet Sosyete)
  • Дженгиз Бозкурт от "Хайлайф" (Jet Sosyete)
  • Чаалар Чорумлу от "Хайлайф" (Jet Sosyete) (спечелил в същата категория през 2017-а)
  • Хакан Йълмаз от "Огромни лъжи" (Koca Koca Yalanlar)
  • Сарп Апак от "Хайлайф" (Jet Sosyete)
  • Тамер Карадаалъ от "Да не разберат децата" (Cocuklar Duymasin)
  • Толга Менди от "Новата булка" (Yeni Gelin)
  • Ураз Кайгълароулу от "Егейска хамсия" (Ege'nin Hamsisi)
Най-добра комедийна актриса за 2018 г.:
  • Аслъ Инандък от "Смях, смях" (Guldur Guldur Show)
  • Айлин Контенте от "Смях, смях" (Guldur Guldur Show)
  • Башак Парлак от "Шевкат Йеримдар" (Sevkat Yerimdar)
  • Бестемсу Йоздемир от "Егейска хамсия" (Ege'nin Hamsisi)
  • Еврим Алася от "Огромни лъжи" (Koca Koca Yalanlar)
  • Фериде Хилял Акън от "Новата булка" (Yeni Gelin)
  • Гюлсе Бирсел от "Хайлайф" (Jet Sosyete)
  • Ирем Сак от "Смях, смях" (Guldur Guldur Show)
  • Пънар Алтуу от "Да не разберат децата" (Cocuklar Duymasin)
  • Джесика Мей от "Новата булка" (Yeni Gelin)
Най-добра музика от сериал за 2018 г.:
  • Алпай Гьолтекин и Зейнеп Алася от "Възкресението на Ертуурул" (Dirilis Ertugrul)
  • Джем Тунджер от "Жена" (Kadin)
  • Чаатай Акман от "Нашата история" (Bizim Hikaye)
  • Емир Ерсой от "4N1K: Първа любов" (4N1K Ilk Ask)
  • Ендер Гюндюзлю и Метин Аръгюл от "Разказвай, Черно море" (Sen Anlat Karadeniz)
  • Левент Гюнеш, Айше Йондер, Енгин Арслан и Кемал Сахир Гюрел от "Без бандити светът е невъзможен" (Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz)
  • Сертач Йозгюмюш и Гюнтач Йоздемир от "Самоличност" (Sahsiyet)
  • Тойгар Ъшъклъ от "Пропаст" (Cukur)
  • Йълдърай Гюрген от "Черно-бяла любов" (Siyah Beyaz Ask)
  • Йълдърай Гюрген от "Ти си моята родина" (Vatanim Sensin)
Най-добър сценарист за 2018 г.:
  • Ахмет Юрдакул от "Двор" (Avlu)
  • Айше Ферда Йълмаз и Нехир Ердем от "Разказвай, Черно море" (Sen Anlat Karadeniz)
  • Айше Кутлу Йонер от "Ранобудна птица" (Erkenci Kus)
  • Бирол Гювен от "Да не разберат децата" (Cocuklar Duymasin)
  • Ферхат Ергюн от "4N1K: Първа любов" (4N1K Ilk Ask)
  • Гьокхан Хорзум от "Пропаст" (Cukur)
  • Ханде Алтайлъ от "Жена" (Kadin)
  • Мехмет Боздаа от "Възкресението на Ертуурул" (Dirilis Ertugrul)
  • Мерич Аджеми от "Малки убийства" (Ufak Tefek Cinayetler)
  • Раджи Шашмаз и Бахадър Йозденер от "Без бандити светът е невъзможен" (Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz)
Най-добър режисьор за 2018 г.:
  • Али Билгин и Дениз Йорулмазер от "Малки убийства" (Ufak Tefek Cinayetler)
  • Чааръ Байрак от "Ранобудна птица" (Erkenci Kus)
  • Емре Конук от "Абдюлхамид" (Payitaht Abdulhamid)
  • Метин Гюнай от "Възкресението на Ертуурул" (Dirilis Ertugrul)
  • Надим Гюч от "Жена" (Kadin)
  • Орхан Оуз от "Опасни улици" (Arka Sokaklar)
  • Осман Сънав, Емре Кабакушак и Юсуф Йомер Сънав от "Разказвай, Черно море" (Sen Anlat Karadeniz)
  • Синан Йозтюрк от "Пропаст" (Cukur)
  • братя Тайлян и Бурак Арлъел от "Ти си моята родина" (Vatanim Sensin)
  • Юксел Аксу от "Двор" (Avlu)
Резултат с изображение за altın kelebek yıldızı parlayanlar 2018
"Изгряващи звезди" на тазгодишната "Златна пеперуда" са трите млади актриса Аслъ Бекироулу от "Хайлайф" (Jet Sosyete), Мерве Чаъран от "Сърцебиене" (Kalp Atisi) и Афра Сарачоулу от "Г-жа Фазилет и нейните дъщери" (Fazilet Hanim ve Kizlari). 

Няма коментари:

Предоставено от Blogger.